Nagrade


2016.

Nagrada za likovno rješenje lutaka i scenografije – NISI HRVATIN za predstavu TRSATSKI ZMAJ, Gradskog kazališta lutaka Rijeka (autora i redatelja Davida Petrovića i Alexa Đakovića), Split, 9. Festival Mali Marulić


2015.

Nagrada na Bugojanskom lutkarskom bijenalu 2015. predstavi „Veli Jože“ za najbolju scenografiju autora Renea Medvešeka


2014.

Zlatna plaketa „Grb Grada Rijeke“ za doprinos značenju i popularizaciji lutkarske umjetnosti glumici Almiri Štifanić


2013.

15. međunarodni lutkarski festival „Zlatna iskra“ Kragujevac  , nagrada Zlatku Viciću za glumačko ostvarenje u predstavi „Sedan kozlini i samo jedan bedni vuk“

15. međunarodni lutkarski festival „Zlatna iskra“ Kragujevac,  nagrada Igoru Karliću za najbolju glazbu u predstavi „Sedan kozlini i samo jedan bedni vuk“

15. međunarodni lutkarski festival „Zlatna iskra“ Kragujevac, treća nagrada za predstavu „Sedan kozlini i samo jedan bedni vuk“

Povelja za životno djelo glumici lutkarici Almiri Štifanić dodijeljena u Vukovaru, ožujak 2013.

Mali Marulić, Nagrada žirija za izuzetno umjetničko ostvarenje glumcu Davidu Petroviću za autorski projekt „Palačinka mog života“

Nagrada dječjeg žirija za najbolju predstavu na festivalu „Mali Marulić“ predstavi „Palačinka mog života“ autorski projekt Davida Petrovića

24. SLUK u Osijeku „Veli Jože“ nagrada za najbolju predstavu u cjelini

24. SLUK-u u Osijeku nagrada za najbolju režiju Reneu Medvešeku predstave „Veli Jože“

24. SLUK nagrada za najbolju kreaciju lutaka i maski Mileni Matijević Medvešek i koautorici Luči Vidanović u predstavi „Veli Jože“

24. SLUK nagrada za najbolju scenografiju Reneu Medvešeku i Mileni Matijević Medvešek predstave „Veli Jože“

24. SLUK nagrada za najbolju animaciju Boženi Delaš za ulogu providura Barbabiance u predstavi „Veli Jože“

24. SLUK nagrada za najbolju animaciju Zlatku Viciću za ulogu Velog Jože

24.SLUK  nagrada za najbolju glazbu Matiji Antoliću u predstavi „Veli Jože“

24. SLUK nagrada za najbolji dizajn rasvjete Deniju Šesniću predstave „Veli Jože“

24. SLUK nagrada za najbolju likovnost predstave „Veli Jože“ nagradu „Branko Stojaković“


2012.

Nagrada Reneu Medvešeku za dramatizaciju teksta predstave „Veli Jože”, Mali Marulić, Split

Nagrada Zlatku Viciću za lutkarsku animaciju u predstavi „Veli Jože“, Mali Marulić, Split

Nagrada Reneu Medvešeku za najbolju režiju predstave „Veli Jože“, Mali Marulić, Split

Nagrada ansamblu GKL Rijeka za izvrsnu izvedbu predstave H. C. Andersena „Slavuj“, 21. Svjetski kongres i festival UNIMA-e, Chengdu, Kina

Nagrada za najbolju scenografiju Mileni Matijević Medvešek i Reneu Medvešeku u predstavi „Veli Jože“, PIF, Zagreb

Nagrada za najbolju glazbu Matiji Antoliću u predstavi „Veli Jože“, PIF, Zagreb

Nagrada „Tibor Sekelj“ za predstavu s najhumanijom porukom predstavi “Veli Jože”, PIG, Zagreb

Nominacija predstave V. Nazora „Veli Jože“ redatelja Renea Medvešeka za Nagradu hrvatskog glumišta 2012. u kategoriji za najbolju lutkarsku predstavu i predstavu za djecu i mlade


2011.

Nagrada za najbolju scensku prilagodbu u predstavi „Guliver u zemlji malih ljudi“ autorski projekt Saše Anočića (prema ideji J. Swifta), SLUK, Zadar

Nagrada za dojmljivu i preciznu animaciju Dini Đuki u predstavi „Gulliver u zemlji malih ljudi“, SLUK, Zadar

Nagrada za dojmljivu i preciznu animaciju Davidu Petroviću u predstavi „Gulliver u zemlji malih ljudi“, SLUK, Zadar

Nagrada za dojmljivu i preciznu animaciju Vedranu Komeričkom u predstavi „Gulliver u zemlji malih ljudi“, SLUK, Zadar

Nagrada za ideju i oblikovanje programske knjižice predstave „Gulliver u zemlji malih ljudi“ kao dijelom kazališnog čina, SLUK, Zadar

Nagrada za najbolju mušku ulogu za interpretaciju i animaciju Petra Pana Davidu Petroviću u predstavi „Petar Pan Zgubidan“, PIF, Zagreb.


2010.

Zlatna plaketa “Grb Grada Rijeke“ Gradskom kazalištu lutaka Rijeka za izuzetna postignuća u lutkarstvu, za predanost i podršku dje
tetu u osvajanju novih i čarobnih svjetova


2009.

Nagrada Grada Rijeke glumici Boženi Delaš za izuzetne domete u lutkarstvu

Nagrada za promicanje neverbalnog izraza u kazalištu za djecu i mlade za predstavu “Moje tijelo”, 9. međunarodni naj, naj, naj festival, Zagreb

Nagrada Boženi Delaš za najbolju animaciju za ulogu Toma Sawyera u predstavi M. Twaina “Pustolovine Toma Sawyera”, 22. SLUK

Nagrada Almiri Štifanić za najbolju animaciju za ulogu Huckleberryja Fynna u predstavi M. Twaina “Pustolovine Toma Sawyera”, 22. SLUK

Nagrada Vesni Balabanić za najbolju kreaciju lutaka u predstavi M. Twaina “Pustolovine Toma Sawyera”, 22. SLUK

Nagrada Matku Botiću za scensku prilagodbu teksta M. Twaina “Pustolovine Toma Sawyera”, 22. SLUK

Nagrada za najbolju predstavu u cjelini predstavi M. Twaina “Pustolovine Toma Sawyera”, 22. SLUK

Nagrada Almiri Štifanić za animaciju u predstavi M. Twaina “Pustolovine Toma Sawyera”, 42. PIF

Nagrada dječjeg žirija “25 zlatnih zvezdic” na “Lutkovnom poletnom pristanu” u Mariboru za predstavu V. Zajica “Lončiću kuhaj”


2008.

Specijalna diploma za očuvanje i njegovanje klasike u kazalištu lutaka na 15. međunarodnom festivalu dječjih kazališta u Subotici za predstavu I. B. Mažuranić „Šuma Striborova“

Nagrada za animaciju u predstavi W. Shakespearea “Romeo (I Giulietta)” Boženi Delaš i Zlatku Viciću na 41. PIF-u

Nominacija predstave “Romeo (i Giulietta)” za Nagradu hrvatskog glumišta u kategoriji za najbolju predstavu za djecu i mlade

Nagrada za najbolju scensku rasvjetu Deniju Šesniću za predstavu “Pustolovine Toma Sawyera”, na Međunaroddnom festivalu za djecu i mlade HC ASSITEJ, Čakovec


2007.

Nagrada Alexu Đakoviću za najbolju animaciju i glumačku kreaciju na 21. susretu lutkara i lutkarskih kazališta Hrvatske u Splitu za predstavu Tahira Mujčića „Sedan kozlini i samo jedan bedni vuk“

Nagrada Igoru Karliću za najbolju glazbu na 21. susretu lutkara i lutkarskih kazališta Hrvatske u Splitu za predstavu Tahira Mujčića „Sedan kozlini i samo jedan bedni vuk“

Nagrada Tahiru Mujčiću za najbolji tekst na 21. susretu lutkara i lutkarskih kazališta Hrvatske u Splitu za predstavu Tahira Mujčića „Sedan kozlini i samo jedan bedni vuk“

Nagrada Tahiru Mujčiću za najbolju kreaciju lutaka i scenografije na 21. susretu lutkara i lutkarskih kazališta Hrvatske u Splitu za predstavu Tahira Mujčića „Sedan kozlini i samo jedan bedni vuk“

Nagrada Luči Vidanović za najbolju izradu lutaka i scenografije na 21. susretu lutkara i lutkarskih kazališta Hrvatske u Splitu za predstavu Tahira Mujčića „Sedan kozlini i samo jedan bedni vuk“


2006.

Festival „Naj, naj,naj“ u Zagrebu, od 17. do 21. travnja 2006. godine – Dalibor Laginja nagrađen je za scenografiju predstave „Šuma Striborova“, I. B. Mažuranić

lipanj 19. MEĐUNARODNI FESTIVAL “VALISE”, Lomza, Poljska – predstava “Šuma Striborova” – nagrada za najbolju predstavu festivala

lipanj 10. SVJETSKI FESTIVAL LUTKARSTVA – Prag, Češka – predstava “Šuma Striborova” – nagrada za najbolju režiju redatelju Laryju Zappiji

rujan 39. međunarodni festival kazališta lutaka – PIF – Ansambl Gradskog kazališta lutaka Rijeka nagrađen je za lutkarsku glumu u predstavi “ŠUMA STRIBOROVA”;

9. SUSRET PROFESIONALNIH KAZALIŠTA HC ASSITEJ – Najbolja predstava u cjelini: «ŠUMA STRIBOROVA» Gradskog kazališta lutaka, Rijeka

9. SUSRET PROFESIONALNIH KAZALIŠTA HC – Najbolje oblikovanje svjetla: DENI ŠESNIĆ za kreaciju svjetla u predstavi «ŠUMA STRIBOROVA» Gradskog kazališta lutaka Rijeka

9. SUSRET PROFESIONALNIH KAZALIŠTA HC ASSITEJ – Najbolja scenska glazba: DUŠKU REPOTECU-UTI za glazbu u predstavi «ŠUMA STRIBOROVA» Gradskog kazališta lutaka Rijeka

Glumica–lutkarica GKL Rijeka Božena Delaš dobila je Nagradu hrvatskog glumišta za najbolje glumačko ostvarenje u lutkarskim predstavama ili predstavama za djecu i mladež za ulogu Majke u predstavi “Šuma Striborova” Ivane Brlić- Mažuranić, u režiji Larya Zappie i izvedbi Gradskog kazališta lutaka Rijeka.


2005.

22. SLUK Predstava „Ružno pače“ – Nagrada za animaciju i glumačku kreaciju Zlatku Viciću

22. SLUK Predstava „Ružno pače“ – Nagrada za glazbu Igoru Karliću

22. SLUK Predstava „Ružno pače“ – Nagrada za najbolju scensku prilagodbu teksta Vijeku Aliloviću


2004.

4. “Naj, naj, naj festival”, Zagreb Nagrada za scenografiju i lutke A. Freyer za predstavu “Sve o Žaklinama”

Međunarodni festival animacije, Cluj, Rumunjska Nagrada “Stil- Puck” za predstavu “Damjanovo jezero”

Međunarodni lutkarski festivali “Interlyal’ka 2004”, Uzghorod, Ukrajina , “Damjanovo jezero” – Nagrada za najbolju

7. Susret profesionalnih kazališta za djecu i mlade HC ASSITEJ, Čakovec Nagrada za najbolji vizualni identitet Agati Freyer za predstavu “Sve o Žaklinama”


2003.

“Naj, naj, naj festival”, Zagreb Nagrada za likovnu i glazbenu kreaciju u predstavi “Mir vama”

19. SLUK, Osijek Nagrade za animaciju i glumačku kreaciju glumicama Boženi Delaš i Karin Fröhlich u predstavi A. Gardaša “Damjanovo jezero”

36. PIF, Zagreb, Nagrada za najbolju scenografiju predstavi “Damjanovo jezero”

14. lutkovni poletni pristan, Maribor, Slovenija, Nagrada za režiju predstave “Damjanovo jezero”

14. lutkovni poletni pristan, Maribor, Slovenija, Nagrada za najbolje lutke i scenografiju predstave “Damjanovo jezero”

14. lutkovni poletni pristan, Maribor, Slovenija, Nagrada dječjeg žirija “25 zlatnih zvjezdica” predstavi “Damjanovo jezero”


2002.

“Naj, naj, naj festival”, Zagreb, Nagrada za najbolju žensku ulogu Karin Fröhlich u predstavi “Ježeva kućica”

“Naj, naj, naj festival, Zagreb Nagrada za najbolju kostimografiju Ljubici Wagner u predstavi “Ježeva kućica”

“Naj, naj, naj festival”, Zagreb Nagrada za najbolju scensku glazbu Hrvoju Hegedušiću u predstavi “Ježeva kućica”


2001.

18. SLUK, Osijek Nagrada za najbolju animaciju i glumačku kreaciju Zlatku Viciću u predstavi “Sebični div”


2000.

10. lutkovni poletni pristan, Maribor, Slovenija Nagrada za najbolju predstavu S.Škrinjarić “Plesna haljina žutog maslačka”

33. PIF, Zagreb Nagrada za animaciju Boženi Delaš u predstavi “Zaljubljeni August”


1999.

17.SLUK, Osijek Nagrada za najbolji tekst predstave “Nadpodstolar Martin” Reneu Medvešeku

17.SLUK, Osijek Nagrada za glumačku interpretaciju u predstavi “Nadpodstolar Martin” Ranku Lipovšćaku

9. lutkovni poletni pristan, Maribor, Slovenija Nagrada dječjeg žirija predstavi J. Tudor “Tra, la, la”


1998.

Hrvatski festival malih scena, Rijeka Nagrada publike “Veljko Marčić”predstavi R.Medvešeka “Nadpodstolar Martin”

1998. Hrvatski festival malih scena, Rijeka Nagrada “Veljko Marčić” za najbolju scenografiju Reneu Medvešeku za predstavu “Nadpodstolar Martin”

Hrvatski festival malih scena, Rijeka Nagrada “Veljko Marčić” za najbolju kreaciju svjetla Damiru Babiću u predstavi “Nadpodstolar Martin”

Srećko Šestan, ravnatelj GKL Rijeka, dobitnik je Nagrade Grada Rijeke za 1998. godinu za izuzetno umjetničko i organizacijsko vodstvo Gradskog kazališta lutaka Rijeka te doprinos promociji grada Rijeke u zemlji i inozemstvu, Rijeka

31. PIF, Zagreb Nagrada za režiju predstave “Nadpodstolar Martin” Reneu Medvešeku

31. PIF, Zagreb Nagrada za glumačku interpretaciju Ranku Lipovšćaku za ulogu Nadpodstolara Martina u istoimenoj predstavi

HC ASSITEJ, Opatija Nagrada za najbolju predstavu R.Medvešeka “Nadpodstolar Martin” na 2. susretu profesionalnih kazališta za djecu i mlade


1997.

16. SLUK, Osijek Nagrada za najbolju kreaciju svjetla u predstavi F.Pavličeka “Tri rodina pera”, Damiru Babiću


1996.

29. PIF, Zagreb Nagrada stručnog žirija za animaciju postolareve žene u predstavi L.Paljetka “Postolar i vrag”, Almiri Štifanić


1995.

Festival glumca, Vinkovci Nagrada za glumačku kreaciju glumcima predstave C.Collodi -M. Lupi “Pinocchio” Almiri Štifanić, Anđelku Somborskom, Denisu Brižiću i Hariju Čipčiću

Nagrada Grada Rijeke za 1995. godinu Gradskom kazalištu lutaka za cjelokupno djelovanje u posljednje 2 godine

15. SLUK, Osijek Nagrade Almiri Štifanić za ulogu Čudnovate kraljice u predstavi M.Čečuka “Vojnik koji je dobro išao” , Zlatku Viciću za ulogu Vojnika u istoimenoj predstavio, te Zvonku Festiniju za najbolju režiju predstave “Vojnik koji je dobro išao”

28. PIF, Zagreb Nagrada “Tibor Sekelj” za predstavu s najhumanijom porukom predstavi M.Čečuka “Vojnik koji je dobro išao”


1993.

14. SLUK, Osijek “Čarobna kaljača” G. Matvejeva, nagrade za najbolju animaciju Boženi Maletić i Almiri Meštrović

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Podijeli na socijalnim mrežama