GRADSKO KAZALIŠTE LUTAKA RIJEKA

PROGRAMI U SIJEČNJU 2026.

PROGRAMI U SIJEČNJU 2026.

ŠUMSKE SIJEČANJSKE PRIČE

Pomisao na siječanj i zimu vodi nas uvijek u šumske predjele. Netko odlazi na skijanje i sanjkanje, a netko će začaranu šumu pronaći u kazalištu. Tu će vas dočekati kao pravi domaćini Domaći s Malikom Tintilinićem na čelu te ostali likovi iz jedne od najpoznatijih priča iz davnine, zatim Maško, Šaško i Paško – tri vesela praščića koji pokušavaju pobjeći od strašnog vuka, a na kraju siječnja vuka ćemo optužiti i izvesti pred sud ⚖️ Cijela šumska plejada likova i priča zaposjest će Gradsko kazalište lutaka Rijeka!


Šuma Striborova

Priča „Šuma Striborova“ iz zbirke „Priče iz davnine“, jedna od najpoznatijih priča slavne Ivane Brlić – Mažuranić, a cijela zbirka klasik je hrvatske dječje književnosti. Na riječkoj lutkarskoj sceni „Šuma Striborova“ živi već godinama, predstava zasnovana na narativnoj baštini i glazbi, snažnoj emociji i čaroliji lutkarskog izričaja ✨ Na našim je daskama neobična priča o žrtvovanju, boli i patnji koju može trpjeti jedino majčinska bezuvjetna ljubav. Predstava je višestruko nagrađivana u zemlji i inozemstvu te publici pruža uvid u još jedan segment lutkarstva – teatar predmeta.

Redatelj i dramaturg predstave: Lary Zappia
Izvode: Karin Fröhlich, Almira Štifanić, Zlatko Vicić i Lino Brozić

Termini izvedbi:

  • Četvrtak, 15. siječnja u 18:00
  • Petak, 16. siječnja u 18:00
  • Subota, 17. siječnja u 11:00

Tri praščića

Najpoznatiji praščići na svijetu jesu Tri praščića iz istoimene priče, a riječka lutkarska predstava najstarija je predstava na repertoaru s gotovo 700 izvedbi. Priča je svima već poznata: tri su praščića krenula u svijet, prolazeći pokraj mnogih lijepih stvari i predjela, veseleći se životu i svemu što on donosi, pa čak i kad im donese Vuka Umišljenog i proždrljivog vuka koji čini sve moguće i nemoguće stvari da bi se domogao slatkog zalogaja. Je li se uspio domoći praščića i tko je koga nadmudrio, vidjet ćete na kraju predstave.

Tekst: Jiri Jaroš
Režijska obnova: Serđo Dlačića (prema redateljskom konceptu Želimira Prijića)
Izvode: Almira Štifanić, Karin Fröhlich, Andrea Špindel, Zlatko Vicić i Alex Đaković

Termini izvedbi:

  • Četvrtak, 22. siječnja u 18:00
  • Petak, 23. siječnja u 18:00
  • Subota, 24. siječnja u 11:00 i 18:00

Optuženi vuk

Predstava „Optuženi vuk“ donosi puno humora i dinamičnu igru s veselim i neočekivanim završetkom. Naime, autor teksta, Žarko Petan, poznat je po svojim verzijama bajki i priča koje često otvaraju važne društveno-kritičke stavove. No, to uvijek čini na način da ih mladi gledatelj kroz igru prihvaćaju, a odrasli u njima prepoznaju i širi kontekst poruke. Tako je u dramskome tekstu „Optuženi vuk“ svoju duhovitu verziju bajke o Crvenkapici napisao u obliku sudskog procesa protiv Vuka, glavnog negativca u bajci. No u sudnici ćemo čuti i neka drugačija svjedočanstva i objašnjenja njegovih postupaka te susresti brojne poznate likove iz bajke, no isto tako i neke goste iznenađenja

Režija: Zoran Petrovič
Izvode: Andrea Špindel, David Petrović i Lino Brozić

  • Četvrtak, 29. siječnja u 18:00
  • Petak, 30. siječnja u 18:00

(u okviru Small Size Days, obilježavanja svjetske mreže kazališta za najmlađe godine)


Ulaznice

Ulaznice za predstavu GKL Rijeka mogu se kupiti online u web shopu GKL Rijeka te putem platforme Moje karte.hr

Rezervacija: blagajna.gklri@gmail.com

Radno vrijeme Blagajne: sat vremena prije početka predstave na mjestu izvedbe
Blaža Polića 3b

ℹ️ Rezervirane ulaznice moraju se kupiti najkasnije 30 minuta prije početka izvedbe.

Cijena ulaznice: 5,00 Eur

 

Podijeli na socijalnim mrežama
Skip to content